سنگ رودخانه ای چیست؟

سنگ رودخانه ای

سنگ رودخانه ای چیست؟

یکی از عناصر سنگی جهت استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، سنگ رودخانه ای است.

سنگ های قلوه ای نوعی از سنگ های طبیعی هستند که می توان آن ها را در رودخانه های کم عمق به راحتی یافت این گونه از سنگ ها بر اثر بر خورد با آب دچار سایش و فرسایش می شوند و به صورت گرد درمی آیند

سنگها در جریان غلتیدن در مسیر رودخانه و برخورد با یکدیگر و بر اثر عمل فرسایش آب بر روی آنها، گوشه های تیز و لبه دارشان ساییده شده و سطح آنها به صورت تقریبا صیقلی در آمده است.

این سنگ ها با رنگ و حالت طیفی شان،یکی از عناصر سنگی جهت استفاده در فضاهای داخلی و بیرونی می باشد.

حداقل قطر آنها ۲و حداکثر۴۰ سانتی متر است و وزن تقریبی از۱۰گرم تا۴۰کیلو گرم میباشد.

این نوع از سنگ ها از نظر طیف رنگی به سه دسته تقسیم بندی میشود :

  1. قلوه سنگ  های رنگی معمولا از بستر رود خانه وساحل دریای شمال کشور به صورت دستچین شده تهیه می شود.
  2. قلوه سنگ های طوسی رنگ از بستر رود خانه های مرکز کشور برداشت می شود.
  3. قلوه سنگ های سفید که بخاطر شرایط اب و هوایی جنوب سفید رنگ هستند.

مزایای این نوع از سنگ چیست؟

از مزیتهای این نوع سنگ می توان به زیبا بودن جلوه ظاهری آن اشاره کرد، همچنین علاوه بر زیبایی قیمت پایین این نوع از سنگ بر مزیت آن افزوده است و موجب شده تا در بین طراحان و مهندسین طراحی از پرطرفدارترین عنصر طراحی به شمار بیاید.

طراحی محوطه ها توسط سنگ های رودخانه ای و قلوه ای و تزئینی جلوه بسیار زیبایی به آن می بخشد.

سنگ رودخانه ای
سنگ رودخانه ای
  • سنگ رودخانه سفید

این سنگ از لحاظ طبیعی یکی از بهترین و پرفروش ترین سنگ های طبیعی رودخانه ای است که برای محوطه سازی ، آبنما ، شومینه ومورد استفاده قرار می گیرد .

این نوع سنگ های رودخانه دارای قابلیت مکمل شدن با تمامی سنگ های رودخانه ای است.

  • سنگ رودخانه مشکی

این سنگ یکی از سنگ های رودخانه ای پرطرفدار در طراحی است که با رگه های سفید و جلوه های طبیعی زیبا و به صورت فراوری شده قابل استفاده در بسیاری از پروژه ها می باشد.

  • سنگ رودخانه قهوه ای

این سنگ از لحاظ تزیینی و دکوراتیو یکی از بهترین انتخاب ها در زمینه سنگ های رودخانه ای است. انطباق رنگ این محصول با تمام محصولات را می توان دلیل انتخاب این سنگ رودخانه ای از طرف طراحان داخلی و خارجی دانست.

  • سنگ رودخانه مرمر

یکی از خاصیت های سنگ های رودخانه ای مرمر عبور نور از خود است و همین امر باعث ترغیب اکثر طراحان برای استفاده از این نوع سنگ رودخانه ای جهت محوطه سازی ، ساخت آبنما و شومینه گردیده است.

کاربرد این نوع سنگ در امر طراحی داخلی بسیار چشمگیر است.

  • سنگ رودخانه قرمز

این سنگ یکی از انواع نشاط آور سنگ های رودخانه ای از لحاظ نوع رنگبندی طبیعی می باشد.

قلوه سنگ رودخانه  قرمز قابلیت مکمل شدن با سایر سنگ های رودخانه ای طبیعی را دارا است و همچنین میتوان از آن جهت زیبا سازی در محیط باغ و باغچه بهره گرفت.

  • سنگ های رودخانه ای

امروزه درجوامع صنعتی و ماشینی توجه به طبیعت و عوامل طبیعی بطور چشم گیری رو به کاهش است .

سنگ های رودخانه ای طبیعی یکی از عناصر طبیعی است که می توان آنها را در رنگ ها و سایز های مختلف با طرح های متنوع تهیه نمود و جلوه طبیعی را مهیا نمود.

سنگ ثابتی با داشتن سابقه طولانی در زمینه تولید و صادرات انواع سنگ های ساختمانی و سنگ های تزیینی و با بهره گیری از پرسنل متخصص و با سابقه خود آماده همکاری با مهندسین عمران و شهرسازی ، گلخانه ها ومی باشد.

نگین سنگ ثابتی عرضه کننده انواع سنگ های رودخانه ای و سنگ خام در سایز ها و رنگ های متنوع ( قلوه سنگ ، سنگ رودخانه مخلوط و سنگ ریزه و … ) ، به صورت باز و فله و یا در بسته بندی های متنوع جهت ارائه به بازار داخل و خارج از کشور می باشد.

ازمهمترین کاربرد های سنگ های رودخانه ای می توان به خلق چشم انداز های زیبا در خارج و داخل ساختمان ها ، محوطه ، باغ ، بوستان ها ، پارک ، ویلا، بام باغ (روف گاردن) ، لند اسکیپ ، استخر واشاره کرد.

  • نمونه کار سنگ های رودخانه ایباغ و باغچه

از موارد پرکاربرد سنگ های رودخانه ای در طرح ها و دکودراسیون های جدید و مدرن امروزی ،می توان به استفاده از آن جهت دکوراسیون روف گاردن (باغ بام ) و همچنین فضای سبز تراس ومی تون نام برد.

سنگ رودخانه ای

قلوه سنگ های رودخانه ای بعنوان یک عنصر سبک و ماندگار و با قابلیت طرح دهی بالا ، یکی از آیتم هایی است که طراحان حرفه ای برای تزئین روف گاردن از آن استفاده می کنند .

همچنین از سنگ های رودخانه ای می توان برای پوشش خاک گلدان و فلاورباکس ها استفاده نمود. قلوه سنگ های رودخانه ای یکی از زیباترین و ماندگارترین انتخاب برای پوشش خاک گلدان گیاهان آپارتمانی در پاسیو و دکوراسیون داخلی می باشد.

قلوه سنگ های رودخانه ای با رنگ های طبیعی علاوه بر حفظ رطوبت خاک گلدان موجب انعکاس نور و گرما از سطح گلدان می گردد که باعث رشد و شادابی بیشتر گیاهان و زیبایی صد چندان محیط می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحات سنگ های ساختمانی و سنگ مالون مراجعه نمایید .

Rate this post
تماس بگیرید